Mataram yanımda, ya senin!

  03 Mayıs 2023

Plastik kullanımının azaltılması için Mataram yanımda, ya se-nin? kampanyasını değerlendiren Mavi İklim Yeşil Dünya Hareketi Tüketici Derneği (MİYED) Genel Başkanı Bingül Ceviz; “plastik atıklar geleceğimizi tehdit ediyor” dedi.

Mavi İklim Yeşil Dünya Tüketici Hareketi Derneği (MİYED) Genel Başkanı Bingül Ceviz konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:

Dünya gündeminin ilk sırasında, küresel iklim krizi ve insanlığın, dünyanın geleceğine ilişkin endişeleri yer almaktadır. Yaşamın ve geleceğin korunması için hava, su, çevre kirliliği ile mücadele edilmesi, bilinçli üretim ve tüketimin sahiplenilmesi gerekmektedir.

Bu sürecin bir parçasını da, plastik ürünlerin üretimi ve geri dönüşümüne iliş-kin tüketici desteğinin sağlanması oluşturmaktadır.

Yaz mevsimi ile birlikte vücudumuzun su ihtiyacını karşılamak için tüketilen tek kullanımlık pet şişe suların oluşturduğu atığı azaltmak, aynı zamanda tü-ketici bütçesine olumlu katkının sağlanması için “Mataram yanımda, ya se-nin!” kampanyasını başlatıyoruz.

Bu kampanya ile her gün satın alınan tek kullanımlık pet şişe suyu yerine, günlük su gereksiniminin su mataralarının kullanımı ile sağlanması çağrısında bulunuyoruz.

Gelin; yaşamın geleceğine ilişkin endişelerimiz yerine, yanımızda su mata-ramızı taşıyalım. Satın almadığımız pet şişeler ile geleceğe olumlu katkıda bulunalım.

Bingül Ceviz
Genel Başkan
Back To Top